Торгово-виробнича компанія    
  Наша якість вища за наші ціни. А наші ціни - для Вас.  
  Торгово-виробнича компанія
  Торгово-виробнича компанія
Головна  
03.03.2021

Україна запроваджує європейську модель контролю безпеки і якості харчової продукції


Україна запроваджує європейську модель контролю безпеки і якості харчової продукції. Про це заявив голова Державної ветеринарної і фітосанітарної служби України Іван БІСЮК, повідомили УНІАН у прес-службі відомства.

У повідомленні зазначається, що останнім часом збільшилась кількість випадків отруєння і виявлення неякісної продукції харчування, тому постало питання про посилення системного контролю продуктів харчування від етапу виробництва до їх реалізації. У зв`язку з цим Кабінет міністрів України ухвалив рішення про створення моделі продовольчого контролю за прикладом Євросоюзу. «За прикладом держав Євросоюзу Держветфітослужба України в повному обсязі зможе контролювати якість і безпеку продуктів харчування: від внесення органічних і мінеральних добрив у грунт, кормів тварин, моніторингу залишків пестицидів і ветеринарних препаратів у продукції тваринного походження і до переробки рослинницької і тваринницької сировини, належного постачання до споживача, контролюючи логістичні ланцюжки і реалізацію по всій території держави», - повідомив голова Держветфітослужби.

«Реформа харчової галузі передбачає створення єдиного компетентного органу на основі Державної ветеринарної і фітосанітарної служби. Проте це не означає, що відтепер тільки ветеринарні лікарі повинні контролювати продукти рослинного походження або спеціальне дієтичне і дитяче харчування. Саме з цією метою до штату державної служби компетентного органу будуть переведені фахівці з інших структур», - сказав І.БІСЮК.

На його думку, створення єдиного державного органу з контролю за якістю харчової продукції сприятиме підвищенню рівня контролю її безпеки. Компетентний орган формується на основі Державної ветеринарної і фітосанітарної служби України, куди будуть включені фахівці гігієни харчування, фітосанітарного напряму, карантину і захисту рослин. Доки новоутворений компетентний орган не буде здатний в повному обсязі перейняти всі функції, їх виконуватимуть фахівці санітарно-епідеміологічної служби, які до сьогоднішнього дня виконували таку діяльність.

У повідомленні зазначається, що найбільш ефективний і прозорий контроль якості продукції здійснює єдиний компетентний орган. В Україні, як і в багатьох інших країнах світу, створення такої державної структури є прерогативою Президента і уряду. «Проте сьогодні інші органи, до компетенції яких входить контроль над безпекою продукції, не бажають втрачати важелі впливу», - зауважи І.БІСЮК.

http://economics.unian.net/
 
Наступна >
Реалізація картоплі
Новини компанії
Ринкові новини
Що читають
Погода на завтра

Днiпропетровськ

  03 бер 2021 (вечiр, 20:00):
  Температура: -1..1°C
  Атм. тиск: 763..765 мм/р.с
  Вiтер: зах 2..4 м/с
  Вiдн. вол.: 79..81%
  ясно без опадів

Яндекс цитирования