Торгово-виробнича компанія    
  Наша якість вища за наші ціни. А наші ціни - для Вас.  
  Торгово-виробнича компанія
  Торгово-виробнича компанія
Головна  
03.03.2021

Походження картоплі

картопля

Історія картоплі починається поблизу озера Тітікака приблизно 8 000 років тому. Саме озеро розташоване на висоті 3 800 м вище за рівень моря морського в гірському ланцюзі Анд Південної Америки, на межі між сучасною Болівією та Перу. Племена мисливців і збирачів близько 7 000 років тому спочатку увійшли до південноамериканського континенту, а потім почали вирощувати дикі картопляні рослини, які росли навколо озера вдосталь.

Близько 200 різновидів дикої картоплі знайдено в Південній Америці. Але саме в центральній частині Анд фермери досягли успіху в тому, що вибрали та поступово покращували сорти картопляної бульби. Те, що ми знаємо як картопля, містить тільки фрагменти генетичної різноманітності з 5 000 різновидів бульби, знайдених в Андах. Сьогодні важко собі уявити, як обходилися колись люди без такої універсальної культури як картопля. Картопля вона і як сировина для промисловості, та як кормова культура. Її вирощують в 130 країнах світу.

Першими відкрили картоплю для Європи іспанці, що виявили в Південній Америці "борошнисте коріння доброго смаку". Шукали золото - знайшли картоплю, зробивши тим самим велике ботанічне відкриття. Навіть все золото Америки виглядає більш ніж скромно в порівнянні з благами, які подарувала людству ця універсальна рослина. картопля

Картоплеведіння в Росії має 2 етапи: введення картоплі в культуру і початок її масової обробки (до 1840-х р.) і перехід картоплі з городної культури в польову, становлення картоплеведіння як галузі сільського господарства (1850-і г - почало 20 в). Точних відомостей про появу картоплі в Росії немає, але його пов'язують з петровськой епохою.

В кінці 17 століття Петро I, знаходячись в Нідерландах по корабельних справах, зацікавився цією рослиною та "для розплоду" прислав з Роттердама мішок бульб графові Шереметьєву. Щоб прискорити розповсюдження картоплі, Сенат тільки в 1755-66 р. розглядав питання про впровадження картоплі 23 рази.

 
< Попередня   Наступна >
Реалізація картоплі
Новини компанії
Ринкові новини
Що читають
Погода на завтра

Днiпропетровськ

  04 бер 2021 (день, 14:00):
  Температура: 9..11°C
  Атм. тиск: 754..756 мм/р.с
  Вiтер: пд-з 8..10 м/с
  Вiдн. вол.: 59..61%
  ясно без опадів

Яндекс цитирования