Торгово-виробнича компанія    
  Наша якість вища за наші ціни. А наші ціни - для Вас.  
  Торгово-виробнича компанія
  Торгово-виробнича компанія
Головна  
21.10.2020

Корисна морква

морква

Морква вважається еліксиром здоров'я та краси. Якщо ви регулярно питимете вранці, перед обідом і увечері стаканчик свіжоприготованого моркв`яного соку, у вас буде здоровий, квітучий вигляд. Під впливом цього простого засобу зникає втома, людина відчуває себе молодою і повною сил. Ще за двісті років до нашої ери ця рослина була відома грекам і римлянам. У моркві містяться майже всі відомі людині вітаміни: В1, В2, В6, З, Е, РР, значна кількість солей кальцію, магнію, натрію, фосфору та заліза.

Морква також містить в невеликих кількостях біологічно активні незамінні амінокислоти, пектинові речовини, білок, жири, ефірне масло, що додає специфічний моркв`яний запах. За вмістом бору морква знаходиться на першому місці серед інших овочів. Відмічений позитивний вплив моркви на активізацію внутріклітинних окислительно-відновних процесів, регуляцію вуглеводного обміну. При порушеннях мінерального обміну, в перші дні при інфаркті міокарду, а також вагітним жінкам, годуючим матерям, дітям призначають морквяний сік. Моркв`яний сік так само ефективний і при лікуванні нежиті (10-12 закапувань в день).

Тим часом слід пам'ятати, що морква та сік з неї протипоказані при загостренні виразкової хвороби та ентеритах. Морква та продукти її переробки знижують стомлюваність. Вона показана при схильності до шкірних, шлунково-кишкових і очних захворювань, включається в дієту при захворюваннях нирок, серцево-судинної системи. Вона володіє антисептичною, протизапальною дією. Купуючи моркву, вибирайте найяскравіше забарвлену. Така морква містить більше каротину. Характерний смак і велику кількість цукру (до 12% на сиру масу) робить моркву смачним, живильним, діабетичним продуктом. Вживають моркву, як в свіжому, так і вареному вигляді. 

Дорослій людині досить в день з'їдати до 80-100гр. свіжої моркви. Слід пам'ятати, що каротин, що міститься в моркві, засвоюватиметься значно краще, якщо заправляти моркву та салати з неї рослинною олією. Морква є рідкісним виключенням з правил – у вареному вигляді вона містить більше корисних речовин, ніж у сирому. Як відзначають західні фахівці, відразу після варива моркви рівень антиоксидантів в ній підвищується на 34% і зростає в перший тиждень її зберігання у вареному вигляді. Після місяця зберігання вареної моркви в ній все ще міститься більше корисних речовин, ніж у  свіжій. Фахівці пояснюють це тим, що при зберіганні вареної моркви утворюються нові хімічні сполуки з високими антіоксидантнимі властивостями.

 
< Попередня   Наступна >
Реалізація картоплі
Новини компанії
Ринкові новини
Що читають
Погода на завтра

Днiпропетровськ

  21 жов 2020 (вечiр, 21:00):
  Температура: 10..12°C
  Атм. тиск: 761..763 мм/р.с
  Вiтер: пiвд 4..6 м/с
  Вiдн. вол.: 63..65%
  малохмарно без опадів

Яндекс цитирования